Wernisaż „Obraz w pigułce” w Oddziale Dziecięcym Szpitala Miejskiego Specjalistycznego
 im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

 

W dniu 21 listopada 2019 roku, odbył się wernisaż, w czasie którego mali pacjenci i ich rodzice, uczestniczyli w odsłonięciu wyjątkowego obrazu zawieszonego na ścianie Oddziału Dziecięcego,  przygotowanego w ramach współpracy chorych dzieci i dorosłych wolontariuszy.

Pomysłodawcą i realizatorem tego wydarzenia był Prezes Fundacji „Obraz w pigułce”, Pan dr hab. Marcin Kowalik – artysta malarz.

Celem wspólnie podjętego działania było rozbudzenie w małych pacjentach i wolontariuszach naturalnego zaangażowania. Dzieci hospitalizowane w oddziale w czasie warsztatów zorganizowanych przez Fundację, stworzyły plastelinowe modele/makiety. Następnie wolontariusze na podstawie przygotowanych projektów namalowali duży obraz. Temat warsztatów: „Artysta wszechstronny – Stanisław Wyspiański”.

 W czasie warsztatów dzieci miały szansę na chwilę zapomnieć o chorobie idąc za głosem swojej wyobraźni, a następnie wolontariusze przenieśli dziecięce prace na płótno.

Efektem tej współpracy jest wielki, kolorowy obraz, który został zawieszony na ścianach świeżo wyremontowanego Oddziału Dziecięcego. Szpital zyskał wartościowe dzieło sztuki o złożonej historii, która zawsze będzie nawiązywać do tego miejsca.

 

Agnieszka Marzęcka

Rzecznik Prasowy Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza
w Krakowie