21.05.2019

W Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej z Onkologią Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, Kierownik - Lekarz Kierujący tym oddziałem dr hab. med. Aleksander Konturek prof. UJ oraz jego zastępca - prof. dr hab. med. Marcin Barczyński  wraz z zespołem specjalizują się w leczeniu operacyjnym różnych schorzeń gruczołów wydzielania wewnętrznego, w tym schorzeń nienowotworowych i raka tarczycy. Operacje wykonują techniką klasyczną z neuromonitoringiem, jak i metodami małoinwazyjnymi.

Przeprowadzona w dniu 21 maja 2019 roku w tutejszym szpitalu operacja TOETVA, to pierwsza w Polsce operacja wycięcia tarczycy ze śródoperacyjnym neuromonitoringiem nerwów krtaniowych.

 Pacjentka nie będzie miała blizny na szyi, a jej głos po zabiegu nie zmieni się. Klinika zaprosiła do zabiegów Gości zagranicznych, którzy mają duże doświadczenie w tych operacjach: prof. Gianlorenzo Dionigi (Włochy) i prof. Ozer Makay (Turcja), którzy czuwali nad bezpieczeństwem operacji przeprowadzanej przez  chirurgów Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie.

 

 

Agnieszka Marzęcka           
Rzecznik Prasowy Szpitala Miejskiego Specjalistycznego
                             im. Gabriela Narutowicza w Krakowie